Vysílací frekvence COLOR Music Radio | Zaregistruj se | Sleduj rádio: COLOR Music Radio | Ethno na Facebooku On-line informace - rss COLOR Music Radio na Play.cz
COLOR Music Radio - barevný svět hudby naše frekvence Poslouchej živé vysílání COLOR Music Radia
Play live
Dnes je pondělí 27. března 2017 | Svátek má Dita, zítra Soňa  
Program Pořady Hudba Speciály Radio

Hudební výběr - nabídka playlistu

Evropská tvorba

Alan Lomax Collection – americká, evropská a karibská lidová hudba, archivní nahrávky z let 1933-1946 (Rounder Records)

Deep River of Song – série alb s archivními záznamy původní afro-americké hudební kultury z 30. a 40.let 20.století, zaznamenávaných pro knihovnu Kongresu (Rounder Records)

World Library of Folk and Primitive music – archivní nahrávky z 50.let – hudba z 5 kontinentů, 25 zemí, vydaná poprvé v hi-fi kvalitě (Rounder Records)

Songs of Seduction – lidová hudba Anglie, Irska, Skotska a Wales – série archivních nahrávek z let 1939-1968 (Rounder Records)

The Southern Journey Series (Biblical Songs and Spirituals) – 13tidílná série originálních nahrávek lidové hudby amerického Jihu před 2.světovou válkou (Rounder Records)
Světová hudba
The Alan Lomax Portraits – série profilových alb jednotlivých lidových umělců ze všech koutů světa, realizovaná sběratelem, folkloristou a etnomuzikologem Alanem Lomaxem v průběhu více než 40ti let (Rounder Records)

Non-European Music – in original recordings od Karel Čapek Collection – unikátní série alb s mimoevropskou folklórní hudbou z autentických nahrávek z let 1928-34 ze sbírek Karla Čapka (Náprstkovo museum)

Le Chant du Monde – mnohadílná série archivních záznamů lidových hudebních kultur z celého světa (Asie, Afrika, Jižní Amerika, Oceánie) vydávaná ve spolupráci s Muséum National d´Histoire Naturelle (Harmonia mundi)

Inedit – Maison des Cultures du Monde – mnohadílná série alb s etnickou hudbou z celého světa, realizovaná pro Ministere de l´Education Nationale et la Culture a společně s Alliance Francaise (Auvidis)

Ethnic Saga – série současných profilových nahrávek world music jednotlivých zemí, zejména Afriky a Orientu (Auvidis)

Silex Collection a Silex Mosaique – série soudobých i archivních profilových nahrávek z různých zemí (Silex)
Keltská hudba
Keltia Musique – dlouholetá série alb s hudbou evropských i ostrovních (britských) Keltů – od folklórních kořenů po současné crossover produkce, fúze s pop či rock music (Keltia)

Real World – produkce slavného hudebníka a promotéra Petera Gabriela, mapující hudební podoby nejrůznějších koutů světa, včetně např,. Zemí bývalého SSSR, ale i Tibetu, Pákistánu, Mongolska, střední a jižní Afriky atd. (Real World)

Musique du Monde (Music from the World) – série jednotlivých profilů zemí a jejich etnické hudby (Buda Musique)

Nonesuch Explorer Series – vynikající a na soudobou vážnou hudbu (od J.Adamse po P.Glasse) orientované vydavatelství produkuje také profily jednotlivých hudebních tradic zemí třetího světa (Nonesuch Records)

ECM New Series – německé vydavatelství pro soudobou hudbu (moderní jazz i vážnou hudbu) produkuje mj. alba vyznačující se prolínáním moderních evropských a tradičních etnických kultur (ECM)

Ostatní hudební tvorba

Umělci a interpreti (výběr podle zemí a kontinentů)

Africká hudba: Youssou N´Dour, Ali Farka Touré, Toumani Diabaté, Mory Kante, Manu Dibango, Geoffrey Oryema, Touré Kunda, Lassina Coulibaly, Souad Massi, Amadou&Mariam, Djélimady Tounkara, Coco Mbasi, Rokia Traore, Boubacar Traore, Winston Mankunku a další

Arabská hudba: Takfarinas, Sertáb, Khaled, Rachid Taha, Faudel, Cheb Mami, Amr Diab, Cheikha Remitti, Lounis Ait Menguellet, Kadda Cherif Hadria, Salif Keita, Nitin Sawnhey, Biyouna, Matoub Lounes a další

Asijská hudba (od Izraela přes Tibet po Indii): Nusrat Fateh, Ofra Haza, Imrat Khan, Ravi Shankar, Anjali, Talvin Singh, Ustad She Ali Khan, Musafir (Gypises of Rajasthan), Pandit Kanwar Sain Trikha, Antakarana, Lama Gyurme a další

Keltská hudba (od Bretaně po Wales): Dan Ar Braz, Alan Stivell, Michelle Tonerre, Jethro Tull, Steeleye Span, Fairport Convention, Eric Marchand, Malicorne, Tri Yann, Thierry Robin, Dénez Prigent, Bagad Kemper, Jacques Pellen, Didier Squiban, Manau, EV, Zone Bleue, Valentin Clastrier, Anne Auffret, Soazig, Melusine, Nolwenn Korbell, Gilles Servat, Soldat Louis, Pierrick Lemou, Hagalaz Runedance, Mediaeval Baebes a další

Ostatní světová hudební tvorba

Irská hudba: Chieftains, Clannad, Moya Brennan, Enya, Dubliners, Young Dublibers, Pogues, Shane McGowan, The Frames, Van Morrison, U2, Hooters, Altan, Corrs, Cranberries, Oysterband, Cruachan, Tempest a další

Francouzská hudba: Les Negrettes Vertes, Jorane, Yann Tiersen, Georges Moustaki, Catherine Lara, Gérard Blanchard, Hugues Aufray, Charlielie Couture, Rudolphe Burger, Mano Solo, Noir Désir a další

Reggae (od Jamajky po Paříž): Burning Spears, Marley Family, Tonton David, Yannick Noah, Manu Chao, Black Uhuru a další

Španělská, portugalská a iberoamerická hudba: Paco DeLucia, Paco Peňa, Montoya, Gipsy Kings, Los Reyes, Antonio Carlos Jobim, Arturo Sandoval, Irakere, Buena Vista Social Club artists, Cesaria Evora, Osibisa, Madredeus, Egberto Gismonti, Astrud & Joao Gilberto, Xesús Pimentel, Niňo de Almaden, Carmen Amaya, Los Malagueňos, Gilberto Gil a další

Britský a americký folk: Neil Young, Joni Mitchell, Shelby Lynne, Bob Dylan, David Crosby, Stephen Stills, Graham Nash, Donovan, Bruce Cockburn, Billy Bragg, Jim Croce, Woody Guthrie, Arlo Guthrie, Suzanne Vega, Sinéad O´Connor, Tanita Tikaram, Joan Armatrading, Ani diFranco, Sheryl Crow, Amy Grant, Kate Bush, Heather Nova, leonard Cohen, Brice Springsteen, Mary Chapin Carpener, Tracy Bonham, Michell Branch, Tracy Chapman a další

Folkoví písničkáři a soubory: Marek Grechuta, Jacek Skubiszewski, Alexander Rozenbaum, Žanna Bičevská, Vladimír Vysockij, Bulat Okudžava, Boris Grebenščikov, Alexander Dolskij, Djordje Balaševič, Brathanki, Eva Demarczyk, Varttinaa, Kari Bremnes a další

Afro-americký soul&funk: Erykah Badu, Angelique Kidjo, Sade Adu, Me´shell N´Degéocello, Chaka Khan, Neneh Cherry, Mary J.Blige, Macy Gray, Tower of Power, Earth, Wind & Fire, Collosseum, Blood, Sweat & Tears a další

Country, Rock and Blues

Blues (tradiční i moderní): Muddy Waters, Chamion Jack Dupree, Sonny Terry, Brownie McGhee, Blind Lemon Jefferson, John Lee Hooker, Taj Mahal, John Mayall, Jeff beck, Stevie Winwood, Ten Years After, Allman Brothers, Peter Green, Gary Moore, Luther Allison, Bernard Allison, Johny Winter, Edgar Winter, Sonny Boy Wiliamson, Etta James, Otis Spann, Buddy Guy, Howlin´Wolf, Big Bill Broonzy, Wasboard Sam, Pat Travers, Rick Derringer, Robben Ford, Eric Clapton, B.B.King, Mick Bloomfield, Al Kooper, Elmore James, T-Bone Walker a další

Crossover: Asian Dub Foundation, Shakti, Transglobal Undergroud, Sun Ra, Natacha Atlas, dead can Dance, Rajna, Lisa Gerrard, Codona, Don Cherry, Colin Walcott, Ryuichi Sakamoto, Deep Forest, Thievery Corporation, Michale Brook, Bill Laswell, Carlos Devadip Santana, Mahavishnu Orchestra, Greetje Bijma, Oregon, Didier Lockwood, Zakir Hussain, John McLaughlin, Kitaro, Aziza Mustapha Zadeh a další

Česká a slovenská hudební produkce

Čeští umělci: Triny, Gulo Čar, Gipsy cz., Jan Ačo Slepčík, Iva Bittová, Zuzana Lapčíková, Hradišťan, Ida Kellarová, Dagmar Andrtová, Vlastimil Třešňák, Gotthart, Braagas, Psalteria, Dučaj, Tara Fuki, Hypnotix, Relaxace, Mišpacha,

Bran, Dún An Doras, Jan Hrubý, Vlasta Rédl, Sluneční orchestr, Fen Jin Song, Dama Dama, Al Yaman, Pavla Marianová, Martha Elefteriadu, Jana Lewitová, Čechomor, Michal Hromek, Asonance a další...
Kompletní seznam hudby připravujeme a snad i někdy doplníme a zveřejníme... :-)

Menu:

 Celkem          
Celkem571698
Březen58269
Dnes608
Online5
On-line je 5 lidí
Seo servis
TOPlist
Home   |  Program   |  Hudba   |  MP3   |  On Air   |  Diskuse   |  Lidé   |  Kontakt   |  Partneři   |  logIN   |
© dada design 2012 - 2016, prostřednictvím phpRS redakčního systému

Reklama